Kauno įvairių tautų kultūrų centro direktorė Eglė Rušinskaitė dalyvavo tarptautiniame „Erasmus+“ bendradarbiavimo skatinimo susitikime „Minority languages uniting in diversity“ (liet. „Mažumų kalbos vienija įvairovę“), kuris 2025 m. birželio 11–14 dienomis vyko Kozencos mieste, Italijoje. Renginį organizavo Italijos nacionalinė „Erasmus+“ agentūra, o dalyvių iš Lietuvos atranką organizavo Švietimo mainų paramos fondas.

Šis seminaras buvo skirtas kultūriniams skirtumams ir įvairovei Kalabrijos regione Italijoje. Jo pagrindinis tikslas buvo išmokti atpažinti ir kuo geriau išnaudoti kalbinių mažumų kultūrines tapatybes savo teritorijoje, skatinti pagarbą mažumų kalboms bei kultūrinėms tapatybėms Europoje kaip teigiamą socialinės įtraukties modelį. Eglė Rušinskaitė siekė susipažinti su kitų šalių praktika ir veikla, kuri galėtų būti naudinga kuriant naujas patirtis ir paslaugas Lietuvoje, taip pat užmegzti partnerystes su šioje srityje dirbančiais profesionalais ir kartu kurti galimų projektų idėjas.

Seminaro metu dalyviai lankėsi ir susipažino su sėkmingais Italijos miestų integracijos modeliais bei vietine Pietų Albanijos italų (arberešų – Arbëreshë) bendruomene. Šios patirtys buvo skirtos suteikti kompetencijų ir įkvėpti kurti bendrus mobilumo (KA1) ir partnerysčių (KA2) projektus suaugusiųjų švietimo srityje, susijusius su kultūriniais ir kalbiniais tautinių mažumų bendruomenių klausimais.

Italijos nacionalinė „Erasmus+“ agentūra šią temą pasirinko neatsitiktinai, kadangi Italija yra puikus kultūrinės įvairovės pavyzdys, pripažįstanti ir sauganti 12 kalbinių mažumų, be to, ji yra viena iš ES šalių, labiausiai susiduriančių su migracija. Pietų Albanijos italų bendruomenė buvo pristatyta kaip sėkmingas integracijos modelio pavyzdys.

Seminaro metu buvo siekiama skatinti bendradarbiavimo galimybes tarp dalyvaujančių organizacijų, institucijų ir dalyvių, padedant jiems geriau kurti „Erasmus+“ KA1 ir KA2 projektus, skirtus Europos kultūrinių ir kalbinių mažumų įtraukties skatinimui. Dalyviai bendradarbiavimo sesijų metu kartu kūrė naujas iniciatyvas ir projektų pasiūlymus, pagal Erasmus+ KA1/KA2 finansavimo gaires, skirtus socialinei ir kalbinei mažumų integracijai.